Baigiamoji projekto konferencija

• Paskelbta: 2022-07-26
  • Kategorija: Interreg II

PROJEKTO
„SOCIALINIŲ PASLAUGŲ ĮVAIROVĖS PLĖTRA BEI JŲ KOKYBĖS GERINIMAS LIETUVOS IR LATVIJOS SPECIALIŲJŲ POREIKIŲ VAIKAMS“ /

SEE ME / LLI-436“ BAIGIAMOJI KONFERENCIJA

Liepos 14 d. Visagino „Verdenės“ gimnazija pakvietė Latvijos ir Lietuvos įvairių įstaigų bei organizacijų atstovus, tėvelius, vaikus, kitų savivaldybių organizacijų – partnerių darbuotojus dalyvauti gimnazijos drauge su Latvijos Kraslavos savivaldybės Dagdos seniūnijos administracijos bei Molėtų r. Kijėlių specialiojo ugdymo centru įgyvendinamo 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programos finansuojamo projekto „Socialinių paslaugų įvairovės plėtra bei jų kokybės gerinimas Lietuvos ir Latvijos specialiųjų poreikių vaikams / SEE ME“, LLI-436, baigiamojoje konferencijoje.

Konferenciją sveikinimo žodžiu pradėjo Visagino „Verdenės“ gimnazijos direktorė Olga Černis ir pasidžiaugė užmegztais tarpvalstybiniais, kultūriniais ryšiais, rezultatyviomis jungtinėmis veiklomis bei neįgaliems vaikams ir jaunimui teikiamų paslaugų plėtote, padėkojo projekto komandai, partneriams už sėkmingą projekto įgyvendinimą. Kraslavos savivaldybės mero pavaduotojas Aivars Trūlss irgi pasidžiaugė pasiektais rezultatais. Molėtų savivaldybės Kultūros ir švietimo skyriaus vedėjas  Gintautas Matkevičius palinkėjo partneriams nesustoti ir tęsti tokį sėkmingą bendradarbiavimą.

Konferencijoje pasirodė „Linksmasis orkestras“: keturi projekto dalyviai, vaikai su specialiaisiais ugdymosi poreikiais, nuotaikingai pagrojo šešis trumpus kūrinius. Prisijungti pakvietė ir Visagino vicemerę Aleksandrą Grigienę.

Visų trijų projekto partnerių vadovės-koordinatorės Irina Morozova, Ligita Nagla ir Asta Jakovlevienė pristatė pagrindinius projekto metu kiekvienoje savivaldybėje įgyvendintus uždavinius, pasiektus tikslus ir rezultatus, kalbėjo apie naudą visuomenei, reikšmę neįgaliųjų vaikų integracijos skatinimui. Gimnazijos logopedė Vilma Balčiūnienė ir mokytoja Natalia Matyskina papasakojo apie parengtas edukacines programas, skirtas asmenims, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių: profesinio orientavimo programą „Savanorystė“ ir dvi edukacines programas „Linksmasis orkestras“ bei „Kino / animacijos studija“. Gimnazijos psichologė Daiva Šarkienė pristatė projekto metu įgyvendintą iniciatyvą – Šeimos klubo veiklą. Projekto partneriai pasidalino informacija apie parengtas ugdymo programas: Dagdoje buvo sukurtos ir ištestuotos programos „Dizainas“, „Jaunieji gamtos tyrinėtojai“ ir „Fitneso ir proto terapija“, o Molėtuose – „Linksmoji keramika“, „Vilnos magija“ bei „Jaunieji gamtos tyrinėtojai“.

Projekto vasaros stovyklos veiklą pristatė Aleksandravo internatines neįgaliųjų mokyklos direktorė Anita Malinovska ir akcentavo organizuotų vasaros stovyklų svarbą vaikų, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių, vystymuisi bei pasidalino gerąja stovyklų organizavimo patirtimi.

Konferencijoje projekto dalyvio Pauliaus mama Asta Skutkevičienė papasakojo apie sūnaus patirtį stovyklose. Savo pasakojimą iliustravo nuotraukomis. Ji palinkėjo organizatoriams tęsti šią veiklą, nes Paulius ir kitais metais norėtų vykti į stovyklą. Šiuo pranešimu buvo akcentuota tokio pobūdžio veiklų svarba neįgaliųjų vaikų integravimuisi bei jų socialinių įgūdžių vystymuisi.

Konferencijos pabaigoje projekto dalyviai aptarė įgyvendinamo projekto pagrindu organizuotų veiklų tęstinumą, būsimas projekto idėjas ir sutarė susitikti rudenį aptarti būsimų projektų.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į Iriną Morozovą, morozova.projektai@gmail.com

Projektą finansuoja 2014-2020 Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programa.

Daugiau informacijos apie Latvijos – Lietuvos bendradarbiavimo apibus sienos programą galima rasti www.latlit.eu  ir www.europa.eu.

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Visagino „Verdenės“ gimnazija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę. www.latlit.eu ir www.europa.eu.