„100 inkilų Lietuvai“

- Kokie sparnuočiai apsigyveno pavasarį mūsų įkeltuose inkiluose? – mažieji gimnazijos mokiniai vis klausinėjo savo mokytojų.
- Dar anksti. Luktelėkite. Paukšteliai dar tik peri kiaušinius. Palaukime paskutinių gegužės dienų, tuomet ir sužinosime, - vaikų smalsumą tramdė geografijos mokytojas Saulius Valiūnas. Ir štai jau paskutinės gegužės dienos...
Kelias dienas iš eilės kartu su penktokais ir pradinių klasių mokiniais geografijos mokytojas Saulius Valiūnas ėjo į Visagino miesto skeverelius pažiūrėti, kokie sparnuočiai augina savo vaikelius inkiluose. Aptiktus mažylius sužiedavo. Neįtikėtina, kokie jausmai užplūsta vaiko širdį, kai rankose laiko mažą, bejėgį paukštelį, kuris ant savo kojelės jau turi „papuošalą“ – uždėtą žiedelį, kuriame nurodyta paukštelio žiedavimo vieta, laikas, numeris.
Išvykų metu buvo sužieduota 86 didžiosios zylės, paprastosios musinukės ir raudonuodegės jaunikliai. Visi duomenys apie sužieduotus paukštelius Visagine buvo nusiųsti į Lietuvos Tado Ivanausko zoologijos muziejų. Jame yra ornitologijos skyrius, kuris ir yra atsakingas už paukščių žiedavimą Lietuvoje. Visi duomenys šio muziejaus mokslinių bendradarbių yra kaupiami, saugomi, keičiamasi informacija su kitomis pasaulio šalimis.
Ir štai gauta žinia! Mūsų sužieduota didžioji zylė (išperėta 2017 metais) aptikta šiemet, Ventės rage, sveika ir gyvybinga. Paukščių žiedavimo duomenys padeda atskleisti paukščių migracijos kelius, pernešamas ligas ir kt. Smagu, kad prie šios veiklos prisidėjo ir prisidės ateityje ir mūsų gimnazijos mokiniai.

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
 • Elektroninis dienynas
 • Tėvams
 • Mokiniams
 • Mokytojams
Pertrauka
 • 1. 08.00 – 08.45
 • 2. 08.55 – 09.40
 • 3. 09.50 – 10.35
 • 4. 10.55 – 11.40
 • 5. 12.00 – 12.45
 • 6. 13.05 – 13.50
 • 7. 14.00 – 14.45
 • 8. 14.50 – 15.35