Pažintinė kelionė į Estiją

• Paskelbta: 2018-10-31
  • Kategorija: Projektinė veikla

Spalio 13-14 d. „Verdenės“ gimnazijos mokiniai ir jų tėvai vyko į Estiją, į pažintinę kelionę, kuri buvo vykdoma pagal projektą „Versmės galia“. Projekto tikslas - skatinti kryptingą užimtumą ir saviugdą, stiprinti bendruomeniškumą, puoselėjant šeimos vertybes, skatinti tėvus kartu su vaikais dalyvauti veikloje, stiprinti ryšį tarp šeimos narių ir aplinkinių, organizuojant turiningą laisvalaikio praleidimą.
Moksleiviai apsilankė Tartu, antrame pagal dydį Estijos mieste, didžiausiame Baltijos šalyse mokslų centre AHHA, kur turėjo galimybę susipažinti su įvairių fizikinių, matematinių, biologinių, cheminių dėsnių ir taisyklių praktiniu taikymu, žaisdami ir bandydami išaiškinti, kaip „tai“ veikia ir kodėl „tai“ įmanoma. Visi eksponatai interaktyvūs ir dažnai panašūs į atrakcionus (kaip veidrodžių labirintas, arfa be stygų, kambarys pasviromis grindimis ir sienomis arba dviratis, ore stabiliai važiuojantis lynu). Vaikai su tėvais dalyvavo edukacinėse programose apie DNR ir kosmosą, kur turėjo progą išsamiau ir geriau pažinti dalykus, kurių mokosi ar mokėsi mokykloje.
Antrąją išvykos dieną keliauninkai susipažino su Tartu ir estiškąja kultūra iš arčiau: vaikščiojo miesto gatvėmis, pabuvojo Rotušės aikštėje, senamiestyje ir parke, matė senąją Tartu observatoriją ir Katedrą.
Išvyka mokiniams paliko ne tik  daug įspūdžių, bet ir suteikė daugiau mokslinių ir kultūrinių žinių, praplėtė jų akiratį, daugelį paskatino gilintis į tiksliuosius mokslus.