„Studijos 2020“

• Paskelbta: 2020-02-18
  • Kategorija: Renginiai

2020 m. vasario 7 d. gimnazinių klasių mokiniai kartu su ugdymo karjerai koordinatore mokytoja Jelena Čugunova Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo dalyvavo parodoje „Studijos 2020“. STUDIJOS 2020 – didžiausia tarptautinė studijų ir karjeros planavimo paroda Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Čia pristatomos Lietuvos aukštųjų mokyklų universitetinių studijų programos,  koleginių studijų programos, profesinio mokymo įstaigos, neformaliojo ugdymo įstaigos, užsienio universitetai. Buvo teikiamos karjeros konsultacijos, informacija apie stojimo į užsienio universitetus galimybes, pristatomi kalbų kursai, savanorystė.

Žinoma, daugelis pasakytų, kad informacijos apie studijas mums, XXI a. moksleiviams, lengvai galima rasti ir internete. Tačiau kodėl ši paroda kiekvienais metais sulaukia vis daugiau moksleivių ir studentų susidomėjimo? Atsakymas paprastas, parodoje suteikiama tai, ko internetas niekada nesuteiks - gyvą bendravimą. Parodoje mes, mokiniai, galime dalyvauti paskaitose, neformaliuose susitikimuose su mokymo ir verslo įstaigų atstovais, tiesiogiai bendrauti su karjeros konsultantais bei moksleivių ir studentų organizacijų nariais. Mes domimės, klausiame, bendraujame, lyginame ir darom išvadas, todėl galime tikslingai pasirinkti norimą karjeros kelią. Gimnazistė, viena iš parodos lankytojų, sakė: „Į šią parodą važiavau ne tik todėl, jog norėjau pabendrauti su mane dominančių universitetų atstovais ar studentais, bet ir todėl, kad turėjau galimybę dalyvauti  įvairiose paskaitose ir diskusijose, kurios buvo gal net įdomesnės nei pokalbiai, darbo grupių veikloje. Laikas, praleistas parodoje, buvo išties naudingas.“

Manau, tą patį pasakytų ir kiti parodoje lankęsi mokiniai. Džiugu, kai moksleiviai, nors ir nedalyvavo pamokose, laiką praleido naudingai ir smagiai.

Dėkojame kartu su mumis išvykoje dalyvavusiomis mokytojoms.