Vaikų vasaros stovykla Latvijoje

• Paskelbta: 2017-06-13
  • Kategorija: Interreg

Tarptautinio projekto „Poilsio ir ugdymo aplinkos kūrimas specialiųjų poreikių vaikams Lietuvoje ir Latvijoje,
siekiant gerinti gyvenimo kokybę/ ADD ME“ vaikų vasaros stovykla Latvijoje

2017 m. birželio 5–14 dienomis „Verdenės“ gimnazijos lavinamųjų klasių mokiniai, mokytojai ir mokytojų padėjėjai dalyvavo vasaros stovykloje „Kuriame savo rankomis“, kuri vyko Latvijos Respublikoje, Aleksandravoje. Stovykla buvo organizuota įgyvendinant Latvijos – Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Poilsio ir ugdymo aplinkos kūrimas specialiųjų poreikių vaikams Lietuvoje ir Latvijoje, siekiant gerinti gyvenimo kokybę/ ADD ME“. Stovyklą organizavo projekto partneriai – Latvijos Respublikos Dagdos savivaldybės Aleksandravos internatinė mokykla. Projekto "ADD ME" /LLI-151 veiklos finansuojamos  pagal 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programą.

Stovykla buvo iššūkis visiems: vaikams, tėvams ir mokytojams. Vaikams – tai pirmoji stovykla be tėvų, savarankiškumo išbandymas. Suaugusiems – tai galimybė patirti gyvenimą stovykloje, išbandyti savo ištvermę ir ryžtą, sutikti naujų draugų, išmokti pasitikėti savimi ir vienas kitu.

„Verdenės“ gimnazijos mokiniai puikiai praleido laiką. Tuo pasirūpino mūsų partneriai, Aleksandravos internatinės mokyklos pedagogai, parengę labai įdomią ir įvairią bei kruopščiai apgalvotą stovyklos programą, skirtą meniniam, pažintiniam bei kūrybiniam vaikų ugdymui. Stovyklautojai darė įvairius rankdarbius, mokėsi gaminti patiekalus bei dalyvavo pažintinėse išvykose ir ekskursijose po Dagdos kraštą.

Paskelbus stovyklos uždarymą bei įteikus dalyviams diplomus, stovyklautojai neskubėjo skirstytis – linksmai bendravo su naujais draugais, aptarinėjo patirtus įspūdžius ir kūrė būsimų susitikimų planus.

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio  turinį atsako Visagino „ Verdenės“ gimnazija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Dėl papildomos informacijos apie projekto edukacines veiklas maloniai prašome kreiptis į R. Ardamakovaitę, el. p. rimvyda.ardamakovaite@sugardas.lt