Verdeniečiai dalyvauja LITNET projekte

• Paskelbta: 2021-11-18
  • Kategorija: Projektinė veikla

Mūsų gimnazija dalyvauja Nacionalinės švietimo agentūros vykdomame projekte „Saugios elektroninės erdvės vaikams kūrimas“, kurį finansuoja ES struktūriniai forndai.

Projektotikslas – sudaryti gimnazijos mokiniams ir mokytojams galimybes saugiai naudotis elektroninėmis paslaugomis bei elektroniniu (skaitmeniniu) ugdymo turiniu.

Mokinių pasiekimai šiandien neatsiejami nuo naujų šiuolaikinių mokymo priemonių, pagrįstų informacijos ir komunikacijos technologijomis (IKT), naudojimo. Naudojantis IKT būtina sukurti naujas skaitmenines priemones ir sudaryti sąlygas saugiai jomis naudotis. Siekiant, kad visi mokiniai galėtų naudotis technologijomis, kiekvienas mokinys gimnazijoje turėtų būti aprūpintas  kompiuteriu, tačiau tokias investicijas vargu ar valstybė gali užtikrinti. Mokiniai atsineša į gimnaziją savo mobiliuosius įrenginius, todėl ugdymosi erdvėse siekiama sukurti saugią ir kontroliuojamą interneto prieigą. Tam gimnazijoje įrengtos keturios belaidžio interneto zonos, prie kurių gali jungtis tik autorizuoti vartotojai – gimnazijos mokiniai, mokytojai ir vadovai. Gimnazijoje bus vykdoma turinio prieigos kontrolė, o gimnazijos vadovai bus apmokyti valdyti tinklo parametrus, organizuoti belaidžio tinklo plėtrą, naudoti belaidį tinklą kasdienėje veikloje.