Mokiniai sukūrė ir išleido iliustruotą knygą „Limerikai“

• Paskelbta: 2021-05-16
  • Kategorija: Projektinė veikla

Visagino „Verdenės“ gimnazijos 4 a ir 3 b klasės mokiniai dalyvavo vaikų socializacijos projekte „Limerikų (jumoristinių eilėraščių) iliustruotos knygelės kūrimas ir leidyba“, kurio veiklos pobūdis atitinka vieną  iš 2020 m. Visagino savivaldybės projektų prioritetų – lietuvių kalbos vartojimo skatinimą.

Rugsėjo mėnesį mokiniai nekantriai laukė susitikimo su mėgstamu knygelių autoriumi Vytautu V. Landsbergiu. Kūrybinėse dirbtuvėse mokiniai mokėsi eilėraščio, pasakojimo kūrimo pradmenų, pažiūrėjo ir aptarė Vytauto V.  Landsbergio režisuotą kūrybinį filmą „Vazonas“. Kūrybinių minčių mokiniai sėmėsi ir pažintinėje išvykoje po Biržų kraštą. Biržų krašto muziejuje „Sėla“ mokiniai dalyvavo dviejose edukacijose: „Slaptoji mokykla“ ir  „Tvirtovės arsenalas – kunigaikščių Radvilų pasididžiavimas“. Nuvykę prie Karvės olos sužinojo, kaip atsiranda smegduobės.

Mokiniai kūrė limerikus, juos su draugais aptarė ir pasidalijo kūrybiniais atradimais. Dirbdami grupėse ir pavieniui plėtė savo lietuvių kalbos žodyną – susipažino su sinonimais, antonimais, palyginimais, frazeologizmais. Piešė iliustracijas savo sukurtiems limerikams. Naudodamiesi informacinių technologijų priemonėmis atspausdino savo limeriką ir sužinojo, kaip maketuojama poezijos knyga.

Išleistos knygos padovanotos miesto švietimo įstaigų bibliotekoms bei miesto viešajai bibliotekai. Projekto veiklų pagrindu sukurtas filmas „Projektas „Limerikų iliustruotos knygelės kūrimas ir leidyba“: https://www.youtube.com/watch?v=lgl6uXnaE_M.  Projektą organizavo Visagino „Verdenės“ gimnazijos mokytojos Danguolė Savičienė ir Jūratė Šoliūnaitė Pavilionienė kartu su savo auklėtiniais.