STEAM mokslų konkurse verdeniečiai treti

Birželio 15 d. Vilniuje, Energetikos ir technikos muziejuje įvyko STEAM (gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos ir kūrybiškumo kompleksinio ugdymo) mokslų konkurso „Mūsų eksperimentas“ nugalėtojų apdovanojimai. STEAM konkurso nugalėtojų tarpe ir Visagino „Verdenės“ gimnazijos ketvirtokų komanda, už darbą „Jautriojo musėkauto (lot. Dionaea muscipula) maisto raciono tyrimas“ (Deividas Čiučiulka, Lukas Matkevičius, Rimas Petkūnas, Ignas Šalna, Emilis Jonušas, mokytoja Danguolė Savičienė) laimėjusi trečiąją vietą. Konkurse dalyvavo apie 150 mokinių. Iš viso buvo pateikti 48 individualiai ar komandose atlikti tiriamieji darbai.

Dauguma konkursui atsiųstų darbų pasižymi originalumu ir naujomis idėjomis, apima skirtingų gamtos mokslų sritis. Šiais metais pirmą kartą „Mūsų eksperimente“ dalyvavo ir pradinių klasių mokiniai – konkursu siekiama skatinti kūrybiškai mokytis STEAM mokslus nuo pat mažumės. Mokiniai atliko kūrybiškumo ir mokslinio mąstymo reikalaujančius gamtos mokslų tyrimus – kūrė idėjas, formulavo hipotezes, kėlė tikslą ir uždavinius, savo eksperimentus fotografavo ir filmavo, o konkursui pateikė ne tik atlikto tyrimo aprašą, bet ir atliekamų tyrimų eigą ir rezultatą atskleidžiančius pačių kurtus trumpus filmukus.

Geriausiųjų darbų autorius ir jų mokytojus pasveikino švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro direktorius Algirdas Sakevičius, vertinimo komisijos narė, Lietuvos edukologijos universiteto Ugdymo pagrindų katedros profesorė Rita Makarskaitė-Petkevičienė.

Mokinių darbus vertino iš Vilniaus universiteto ir Lietuvos edukologijos mokslininkų ir mokytojų asociacijų atstovų sudaryta komisija. Vertinant atsižvelgta į pateiktų darbų moksliškumą, kūrybiškumą, išbaigtumą ir darbo nuoseklumą, pateikimo ir pristatymo kokybę. Konkursą kasmet organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Partneriai: Fizikos, Chemijos ir Biologijos mokytojų asociacijos.

Sveikiname konkurso nugalėtojus ir linkime sėkmės tęsiant tiriamąją veiklą ir ateityje!