Dvi mokinių komandos dalyvavo gamtosauginėje konferencijoje Kėdainiuose

• Paskelbta: 2018-04-24
  • Kategorija: Renginiai

Balandžio 20 d. Visagino „Verdenės“ gimnazijos 1 a ir 5 a klasių mokinių komandos dalyvavo XIX nacionalinėje moksleivių ir mokytojų konferencijoje „Gamta ir mes“ Kėdainiuose. Ši konferencija kasmetinė. Ją organizuoja Kėdainių „Ryto“ progimnazija, yra išleidžiamas konferencijos straipsnių rinkinys. Konferencijos pirmininkė geografė Laima Railienė. Ši gamtosauginė konferencija vienija gamtos mylėtojus iš visos šalies.
Konferencijos plenarinis pranešimas vadinosi „Naujoji Zelandija – septintasis pasaulio žemynas“.  Pranešėjas Rytas Šalna, LGMA prezidentas, leidyklos ,,Didakta" vyr. redaktorius. Šis pranešimas labai sudomino klausytojus, apie jį dar ilgai įspūdžius pasakojo grįžusios iš konferencijos mokinės. Miglė: „Man keista buvo sužinoti, kad Naujojoje Zelandijoje žmonės vienas su kitu sveikinasi iškišdami liežuvį“.
Pirmą kartą 1 a klasės mokinės: Miglė Petrylaitė, Vakarė Kulytė, Livija Jatkevičiūtė skaitė pranešimą didelei auditorijai ir pasakojo apie atliktą stebėjimą. Pranešimas vadinosi „Žiemos požymių stebėjimas ypatingomis sąlygomis“. Pranešėjos su užduotimi kuo puikiausiai susitvarkė.
Augustė Apyvalaitė, Violeta Navickaitė, Agnė Puškaitė, Evelina Vainiūtė, 5 a klasės mokinės, jau ne be pirmą kartą skaito pranešimus konferencijose, todėl šį kartą perskaičiusios pranešimą, dar pateikė ir užduočių konferencijos dalyviams, o laimėtojams – išdalijo prizus.
Mokines konferencijai paruošė pradinio ugdymo mokytoja ekspertė Danguolė Savičienė. Dalyvavimas konferencijose plečia mokinių akiratį, be dalykinių žinių, mokiniai įgyja įvairios patirties: kūrybinių ieškojimų, bendradarbiavimo, savarankiškumo, organizacinės veiklos ir atsakomybės.