Lavinamųjų klasių mokiniai dalyvavo stovykloje „Liuksas“

• Paskelbta: 2021-09-20
  • Kategorija: Interreg II

PROJEKTAS
„QUALITY IMPROVEMENT AND DIVERSITY DEVELOPMENT OF SOCIAL SERVICES FOR  LITHUANIAN AND LATVIAN CHILDREN WITH SPECIAL NEEDS“ /SEE ME, LLI-436

Šių metų birželio mėnesį penki Visagino „Verdenės“ gimnazijos lavinamųjų klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis dalyvavo 6 dienų stovykloje Molėtuose. Stovykla buvo organizuota įgyvendinant Latvijos – Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Socialinių paslaugų įvairovės plėtra bei jų kokybės gerinimas Lietuvos ir Latvijos specialiųjų poreikių vaikams“/SEE ME.

Stovyklą ,,Liuksas“ 2021 m. birželio 21–26 dienomis organizavo projekto partneriai, Molėtų r. Kijėlių specialusis ugdymo centras. Stovykloje dalyvavo 10 lavinamųjų klasių mokinių iš Visagino ir Molėtų, gaila, kad dėl COVID – 2019 pandemijos, negalėjo dalyvauti partneriai iš Latvijos Respublikos, Dagdos savivaldybės.

Visagino „Verdenės“ gimnazijos lavinamųjų klasių mokiniai mokslo metų pabaigoje išvyko į stovyklą, kurioje puikiai praleido laiką. Tuo pasirūpino mokyklos partneriai, Molėtų r. Kijėlių specialiojo ugdymo centro pedagogai, parengę įdomią ir kruopščiai apgalvotą programą. Stovyklautojai dalyvavo edukacinėse programose, kurių metu lipdė iš molio, vėlė dirbinius iš vilnos, kūrė animuotus siužetus bei muzikavo orkestre. Mokiniai keliavo po vaizdingas Molėtų apylinkes, mėgavosi ramiu poilsiu gamtoje, lankėsi unikaliame Lietuvos etnokosmologijos muziejuje, o drąsiausi dar ir įlipo į 36 m aukščio Labanoro regioninio parko apžvalgos bokštą. Veikdami kartu vaikai susibičiuliavo ir tapo viena darnia bei šaunia komanda. Tad nenuostabu, kad paskelbus stovyklos uždarymą ir įteikus dalyviams diplomus, stovyklautojai neskubėjo skirstytis – linksmai bendravo su naujais draugais, aptarinėjo patirtus įspūdžius ir kūrė būsimų susitikimų planus. Tikimės, kad dar šiais metais galėsime organizuoti bendrą visų trijų partnerių stovyklą.

Projekto "SEE ME" /LLI-436 veiklos finansuojamos pagal 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programą.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į Iriną Morozovą, morozova.projektai@gmail.com

Daugiau informacijos apie Latvijos – Lietuvos bendradarbiavimo apibus sienos programą galima rasti www.latlit.eu  ir www.europa.eu.

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Visagino „Verdenės“ gimnazija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę. www.latlit.eu ir www.europa.eu.